از طریق گردشگری مجازی در تور مجازی آتشکده زرتشتیان و مشاهده تصاویر 360 درجه این جاذبه گردشگری، بازدید مجازی از استان یزد را در محیط واقعیت مجازی تجربه نمایید.

در دین زرتشت، آتش یکی از پاک ترین و بهترین داده های اهورامزدا است. آتشکده یزد در سال 1313 با اعلام موافقت پادشاه وقت، پهلوی اول، ساخته شد و به محل نگهداری آتش 1500 ساله مقدس ورهرام تبدیل شد که جایگاه ویژه و قداست خاصی نزد پیروان این آیین دارد. به باور آنان این آتش باید همواره روشن بماند، چراکه متعلق به همه مردم است و همه در آن سهمی دارند.

محل نگهداری آتش اتاقی وسیع و دور از تابش خورشید در ظرفی بزرگ از جنس برنز می باشد و در یک محفظه‌ شیشه‌ ای نگهداری می شود. مسئول روشن نگهداشتن آتش “هیربد” شناخته میشود؛ وی روزانه در چند نوبت با افزودن قطعه ای چوب خشک و مقاوم تر از سایر چوب ها این آتش را حفظ می کند. الهام بخش معماری این ساختمان، تخت جمشید و آتشکده پارسیان هند بوده و به رسم قدیمی زرتشتیان فارغ از هر زرق و برقی ساخته شده و حوضی در مقابل ساختمان اصلی دارد. طراحی این ساختمان به گونه ای است که رو به نور خورشید است تا بیشترین میزان انرژی را دریافت کند.

از طریق صفحه اختصاصی آتشکده زرتستیان در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی و صرفا با مشاهده تور مجازی بصورت آنلاین، بازدید از یکی از جذابترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری یزد را تجربه نمایید.

نام جاذبهآتشکده زرتشتیان
نوعفرهنگی، موزه
دورهپهلوی
استانیزد
شهریزد
محلداخل شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *