خانه بروجردی ها

از طریق صفحه اختصاصی خانه بروجردی ها کاشان در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی، بازدید از یکی از جذابترین و دوست داشتنی ترین جاذبه های گردشگری استان اصفهان را تجربه نمایید.

حاج سید حسن نطنزی که بر اثر سفرهای زیادش برای امور بازرگانی به شهر بروجرد ، به بروجردی معروف شده بود، دل در گرو دختر یکی از بزرگترین تاجران فرش آن زمان داشت. وی برای جلب رضایت پدر دختر،سید جعفر طباطبایی،  به مدت 7 سال مشغول ساخت خانه‌ای میشود که در شان و شخصیت خاندان طباطبایی باشد تا بتواند دختر را به عقد خود درآورد . این داستان عاشقانه سبب ساخت یکی از زیباترین بناهای مسکونی تاریخی ایران به نام خانه بروجردی ها میشود .

گچ بری های خیره کننده سقف تالار این بنا، نقاشی های چشم نوازی که زیر نظر کمال الملک کشیده شده اند، معماری خاص که در گرم ترین روزهای سال هوایی مطبوع و در شبهای سرد کویری گرما را به ارمغان می آورده، بادگیر‌هایی شگفت‌انگیز قرینه و هلالی شکل که بر روی بام تالار بنا شده اند و کلاه فرنگی روی آن ، همه و همه سبب شده تا این خانه ی بی نظیر بعنوان جاذبه توریستی برتر یونسکو در سالهای 2015 و 2016 معرفی شود.

تور مجازی 360 درجه این جاذبه گردشگری چشم نواز استان اصفهان شهر کاشان را از دست ندهید.

نام جاذبهخانه بروجردی ها
نوععمارت، هنری
دورهقاجار
استاناصفهان
شهرکاشان
محلداخل شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *