سعدیه

نام جاذبهآرامگاه سعدی
نوعفرهنگی، هنری
قدمتقرن 7 ه.ق
استانفارس
شهرشیراز
محلداخل شهر

از طریق گردشگری مجازی در تور مجازی سعدیه و مشاهده تصاویر 360 درجه این جاذبه گردشگری، بازدید مجازی از شیراز فارس را در محیط واقعیت مجازی VR تجربه نمایید.

مقبره امروزه سعدی ،استاد سخن پارسی، روزی خانقاه و محل زندگی وی بوده است و ظاهر امروزی آن در سال 1330 به دست محسن فروغی شکل گرفته است

روایات زیاد و داستانهای بسیاری درمورد نابودی و ساخت چندباره این مقبره در تاریخ موجود است. گفته میشود برای اولین بار در دوره ایلخانی مقبره وی زینت داده شده تا درخور این شخصیت بزرگ و پرآوازه باشد اما حدود دویست سال بعد به دستور حکمران فارس، خانقاه شیخ نابود شده و با خاک یکسان میشود و سپس کریمخان زند عمارتی از گچ و آجر برای زنده نگهداشتن یاد این مرد بزرگ میسازد که به عمارت ملوکانه مشهور میگردد.

در ابتدای ورود به محوطه درختان سرو سربلند و سرافراز و جوی آب روانی که تا نزدیکی درب ورودی کشیده شده غبار خستگی را ازتن شما می ربود و نوید محیطی آرام را میدهد با نزدیک شده به مقبره ستونهای بلند و رنگ لاجوردی دیوارها توجه بیینده را به خود جلب میکند با ورود به آرامگاه، در چهار طرف مقبره اشعاری از استاد سخن دیده میشود که خواندن آنها خالی از لطف نیست.

از طریق صفحه اختصاصی سعدیه  در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی و صرفا با مشاهده تور مجازی 360 درجه بصورت آنلاین، بازدید از یکی از جذابترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شیراز فارس را تجربه نمایید.

کارفرما

و صاحب امتیاز

سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *