عبادتگاه زیگورات چغازنبیل

از طریق گردشگری مجازی در تور مجازی چغازنبیل و مشاهده تصاویر 360 درجه این جاذبه گردشگری، بازدید مجازی از استان خوزستان را در محیط واقعیت مجازی تجربه نمایید.

چغازنبیل عبادتگاهی هرمی شکل از جنس خشت و آجر با زیربنایی به اندازه تقریبی دو زمین فوتبال است که چهارهزار سال پیش به دستور اونتاش گال در پنج طبقه ساخته شد تا به “اینشوشیناگ”,خدای خاص شوش، تقدیم شود تا وی از شهر پاسداری و نگهبانی کند. این معبد فوق العاده که علاوه بر ثبت شدن در آثار ملی ایران به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است در طی تاریخ چندین بار مورد حملات بیگانگان قرار گرفته و متاسفانه تاثیرات این حملات و عوامل فرساینده طبیعی، سبب شده اکنون تنها دو طبقه نیمه مخروبه از آن بنای باشکوه به جا بماند.

همین عوامل موجب مدفون شدن کل بنا در زیر تلی از خاک شده بود تا اینکه حدود شصت سال پیش توسط باستان شناسی فرانسوی به نام رومن کریشمن خاکبرداری شد تا موجب حیرت جهانیان و توجه هرچه بیشتر آنها به تاریخ اصیل ایران شود. «چغازنبیل» که نام باستانی این بنا است، واژه‌ای محلی و مرکب از دو کلمه «چُغا» (در زبان لری به معنی «تپه») و زنبیل (به معنی «سبد») است که اشاره‌ای دارد به مکان معبد که تپه بوده و آن را به زنبیل واژگون تشبیه می‌کرده اند.

از طریق صفحه اختصاصی عبادتگاه چغازنبیل در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی و صرفا با مشاهده تور مجازی بصورت آنلاین، بازدید از یکی از جذابترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری خوزستان را تجربه نمایید.

نام جاذبهزیگورات های چغازنبیل
نوعتاریخی، طبیعی، فرهنگی، میراث جهانی
دورهعیلامیان
استانخوزستان
شهرشوش
محلخارج شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *