از طریق تور مجازی تصاویر 360 درجه جاذبه گردشگری قلعه شوش، بازدید مجازی و گردشگری مجازی استان خوزستان را در محیط واقعیت مجازی تجربه نمایید.

قلعه شوش برخلاف تصور عموم از ظاهر قدیمی اش، تنها حدود 120 سال پیش به دست چند معمار دزفولی زبردست و با نظارت فرانسویان ساخته شد . استفاده از آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل و مصالحی از کاخ داریوش سبب شده این قلعه با قرارگیری روی تپه باستانی شوش، اِلمانی نیمه مدرن در تمدنی اصیل و کهن باشد و استفاده از چنین قطعاتی در ساخت مجموعه همواره سبب جنجال زیادی بوده است. شکل ذوزنقه ای این قلعه که به رسم تمامی قلعه ها در بخش مرتفع شهر بنا شده، تاحدودی یادآور زندان باستیل فرانسه است. از تزیینات خاص داخلی اتاق های این برج و بارو که به شکل حیوانات است نمیتوان ساده گذر کرد. حملاتی که در طی جنگ ایران و عراق به این قلعه شده، ترک هایی را بر روی دیواره ها ایجاد کرده که علیرغم مرمت در دهه 70 هنوز نیازمند نگهداری با دقت بیشتری هستند و همین امر سبب شده در برخی از روزها بازدید عمومی از قلعه امکان پذیر نباشد

از طریق صفحه اختصاصی قلعه شوش در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی، بازدید از یکی از جالب ترین و مردمی ترین جاذبه های گردشگری خوزستان را تجربه نمایید.

نام جاذبهقلعه شوش
نوعتاریخی، عمارت، میراث جهانی
دورهقاجار
استانخوزستان
شهرشوش
محلداخل شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *