میدان میرچخماغ

از طریق تور مجازی تصاویر 360 درجه جاذبه گردشگری میدان میر چخماغ، بازدید مجازی و گردشگری مجازی استان یزد را در محیط واقعیت مجازی تجربه نمایید.

میدان میر چخماغ، میدان اصلی در بافت تاریخی یزد می باشدکه شاهد حماسه های تاریخی بسیاری بوده و از نقطه نظرهایی میتوان به میدان نقش جهان اصفهان تشبیهش کرد. چرا که میزبان آثار تاریخی مهم فراوانی است و با داشتن بازار حاجی قنبر شالوده اقتصادی شهر را تشکیل میدهد. این میدان در دوره حکومت تیموریان توسط جلال الدین میرچخماق و با همکاری همسرش سته خاتون ساخته شد تا با دارا بودن حمام، کاروان سرا، مسجد و قنات سبب آبادانی بیشتر شهر یزد شود. این میدان بزرگ تغییرات و بازسازی های زیادی از سر گذرانده و بالاترین میزان تغییرات را در دوره پهلوی تجربه کرده تا کمی به شکل امروزی نزدیک شده. قدیمی ترین بنای این میدان مسجدی با همین نام است که با داشتن حوض بزرگی در مقابلش بر جذابیت های بصری اش افزوده تا در میان شلوغی و همهمه شهر، حس آرامش را منتقل میکند. در ضلع شمالی میدان آب انبار سته خاتون وجود دارد که در حدود پانصد سال پیش فراهم کننده آب شرب اهالی شهر بوده و امروزه تبدیل به زورخانه بزرگی شده است.

از طریق صفحه اختصاصی میدان میر چخماغ در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی، بازدید از یکی از جذابترین و مردمی ترین جاذبه های گردشگری یزد را تجربه نمایید.

نام جاذبهمیدان امیر چخماغ
نوعفرهنگی، هنری
دورهتیموریان
استانیزد
شهریزد
محلداخل شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *