کاخ گلستان

از طریق صفحه اختصاصی کاخ گلستان در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی، بازدید از یکی از جذابترین و چشمگیرترین جاذبه های گردشگری تهران را تجربه نمایید.

قدیمی ترین بنای سلطنتی پایتخت که در قلب تهران قرار دارد و کلکسیون هنر و معماری ملی در طی دو قرن پیش محسوب میشود.مجوعه گلستان است که از 8 کاخ تشکیل شده.

شمس العماره با داشتن پنج طبقه  چشم گیرترین آنهاست و به دستور ناصرالدین شاه ساخته شده تا وی همچون پادشاهان دیار فرنگ فضایی برای مشاهده شهر از ارتفاع داشته باشد.

از زیباترین بخش های این مجموعه میتوان به تالار آینه اشاره کرد که با آینه کاری های بسیار زیبا و بازی دادن نور و رنگ و تزییینات داخلی مجلل هر بیینده ای را مجذوب میکند، شهرت عمده این تالار علاوه بر تزئینات آن، به دلیل نقاشی معروفی است که سال ۱۳۰۹ توسط کمال‌ الملک غفاری از این تالار ترسیم شده و همچنان نیز در کاخ گلستان در معرض نمایش قرار دارد. اهمیت دیگر این تالار وجود تختی با پوشش طلا و زمردهای حجیم و دو طاووس از جنس برلیان است که به وسیله نادرشاه افشار به ایران آورده شده بوده و در زیر آینه کاری های بی بدیل کاخ میدرخشیده. این تخت طاووس بعدها به موزه جواهرات انتقال پیدا کرد.

این بنا که بیش از صد سال مرکز اداری و سیاسی ایران بوده، مراسم های سلطنتی بسیاری از جمله تاجگذاری 9 پادشاه در دوره قاجار و پهلوی را میزبانی میکرده . از دیگر بخش های جذاب این مجموعه میتوان به تالار سلام،تخت مرمر و موزه مرم شناسی کاخ ابیض اشاره کرد. دیدن تور مجازی این مجوعه بی بدیل را از دست ندهید.

با تور مجازی 360 درجه جاذبه گردشگری کاخ گلستان، گردشگری در استان تهران را در محیط واقعیت مجازی تجربه نمایید.

نام جاذبهکاخ گلستان
نوععمارت، موزه، میراث جهانی
دورهقاجار
استانتهران
شهرتهران
محلداخل شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم