در سلسله مطالب مربوط به معرفی استارت آپ های گردشگری در مجله تفریحی و گردشگری چرخ فلک این بار به معرفی یک استارت آپ آمریکایی بنام نوادی(nowaday) پرداخته ایم!

از حدود دو سال پبش استارت آپی  جذاب به نام Nowaday  در نیویورک به راه افتاده است که  می‌خواهد شبیه Airbnb باشد که تجربه‌ی دیگری از اقامت را برای مسافران ایجاد کرد تجربه‌ی جدیدی در زمینه توریسم و گردشگری رقم زد.

نوادی یک استارت آپ گردشگری است که با تاکید بر سفر به گذشته،  در پی آن است تجربه‌ی دیگری برای صنعت توریسم رقم بزند و میزان استقبال شهروندان و گردشگران از این نوآوری خلاقانه بیانگر موفقیت نسبی nowaday حتی در شرایط تقریبا نامناسب سال های اخیر بوده که بدلیل شیوع کرونا ویروس صنعت گردشگری تقریبا در محاق کامل بوده است.

 

طی همین دو سال اخیر از شروع این استارت آپ تصاویر و نقدهای متعددی از سوی گردشگران در سایتهای معتبر سفر و گردشگری مثل تریپ ادوایزر(tripadvisor) منتشر شده است.

این استارت آپ به جای اینکه مانند حالت معمول، مسافران را با اتوبوس به دیدن نقاط معروف شهر مثل میدان تایمز یا مجسمه آزادی ببرد آن‌ها را سوار یک سری خودروی قدیمی مثل کرایسلر امپریال ۱۹۳۲ یا یک فورد A مدل 1928  با تم ۱۹۲۰ می‌کند و به دیدن نقاط غیرمعمول اما تاریخی شهر مثل بخش‌هایی از منهتن می‌برد.

استارت آپ گردشگری nowaday

این استارت آپ  جذاب گردشگری می‌خواهد به جای استفاده از استانداردهای معمول در گردشگری، از داستان‌گویی برای لذت بردن مسافران استفاده کند. بنیانگذار Nowaday می‌گوید برخلاف تورهای سنتی، تورهای ما از جنس تجربه است و داستان، با قدم گذاشتن مسافران به خودروها آغاز می‌شود. گردشگران در تمام طول سفر و تور نوعی حس جذاب و لذت بخش نوستالژیک و سفر به گذشته را تجربه و احساس خواهند کرد.

به نظر می رسد که عرصه بزرگترین صنعت جهان یعنی سفر و گرذشگری  هنوز ظرفیت های بیشمار کشف نشده ای برای خلاقیت ها و نوآوری های جذابی داشته باشد. و هر روز باید منتظر ظهور یک ایده خلاقانه جدید در این عرصه باشیم!

در مجله تفریحی و گردشگری چرخ فلک میتوانید تصاویر بیشتر و کاملتری از این استارت آپ جذاب گردشگری را ببینید.برای دیدن این تصاویر روی لینک  بالا(کلمه چرخ فلک) کلیک کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *