از طریق گردشگری مجازی در تور مجازی دربند و مشاهده تصاویر 360 درجه این جاذبه گردشگری، بازدید مجازی از تهران را در محیط واقعیت مجازی VR تجربه نمایید.

دربند در شمال شمیرانات با مسیر شیبدار و منطقه خوش آب و هوای خود هر روزه میزبان تعداد زیادی گردشگر است که مسیر خود را از بین رستورانها،سفره خانه ها و کافه های خوش  آب و رنگ دنبال میکنند تا از هوایی که همواره چند درجه از شهر خنک تر است و منظره ای زیبا بهره ببرند و یا ورزشکاران و کوهنوردانی که برای فتح قله توچال و پناهگاه شیرپلا، با استفاده از تله سیژ دربند به بالای کوه میروند.

دربند به واسطه موقعیت عالی و داشتن آب و هوایی خوب، از قدیم مورد توجه بزرگان، افراد ثروتمند و پادشاهان مختلف بود و بسیاری از آن ها از این منطقه ییلاقی برای تفریح در تابستان استفاده می کردند. همین باعث شد، اندک اندک دربند و فضای طبیعی اطراف آن مورد توجه قرار بگیرد و کاخ هایی نظیر سعدآباد در کنار آن ساخته شود.

شاید خیلیها با شنیدن نام دربند به یاد مجسمه مردی که نماد دربند است، بیفتند. اما داستان این مجسمه چسیت؟

امیرشاه قدمی معروف به “شاه بابا” که گروهبان ارتش، مربی کوه نوردی و مربی اسکی ایران بوده به دلیل همکاری در عملیات نجات سرنشینان یک فروند هواپیمای آمریکایی در سرمای وحشتناک قله زردکوه در سال 1340 از جان اف کندی، رییس جمهور وقت آمریکا، مدال لیاقت دریافت کرده بود. به عنوان مدل کار مجسمه کوهنورد انتخاب شد و نام و یادش به این صورت جاودانه ماند.

از طریق صفحه اختصاصی دربند  در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی و صرفا با مشاهده تور مجازی 360 درجه بصورت آنلاین، بازدید از یکی از جذابترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری تهران را تجربه نمایید.

نام جاذبهدربند
نوعطبیعی
استانتهران
شهرتهران
محلداخل شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

22 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *