از طریق صفحه اختصاصی سازه های آبی شوشتر در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی، بازدید از یکی از جذابترین و شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری خوزستان را تجربه نمایید.

سازه های آبی شوشتر موزه ای زنده در صنعت آب است که سند محکمی بر دانش فرا زمان ایرانیان در تمام دورانها میباشد. مجموعه ای مهندسی شده و پیچیده از تونلها، کانالها، بندها، آبشارها و آسیابها که به روایتی سنگ بنای آن در زمان هخامنشیان گذاشته شده و تا دوران ساسانیان تکمیل شده و علاوه بر ایجاد فضایی مطبوع و دلنشین در میان شهر، تامین کننده آب شرب نیز بوده و اهالی شهر میتوانستند با گذر از راه پله ای سنگی که هدیه طبیعی زمین بوده به راحتی به این آب دسترسی داشته باشند.

این مجموعه متنوع با مهندسی دقیق، آب رودخانه را به دو بخش تقسیم میکرده تا یکی با گردش در اطراف شهر تامین کننده امنیت شهر و اهالی باشد و دیگری با تنظیم فشار و دِبی، کمک میکرده تا از شکستن بند دست ساز و ایجاد سیل جلوگیری شود.

بقایای جا مانده حاکی از آن است که روزگاری این محوطه دارای 40 آسیاب بوده که با فشار آب گندم را آرد میکرده و در اختیار مردم قرار میداده. و چه حیف که گذر بی رحم زمان، فرصت دیدن کامل این شاهکار معماری و مهندسی را از ما گرفته است

با تور مجازی تصاویر 360 درجه سازه های آبی شوشتر، گردشگری مجازی در جاذبه های گردشگری استان خوزستان را با واقعیت مجازی تجربه کنید.

نام جاذبهسازه های آبی شوشتر
نوعتاریخی، طبیعی، میراث جهانی
دورههخامنشیان، ساسانیان
استانخوزستان
شهرشوشتر
محلداخل شهر

کارفرما

و صاحب امتیاز

سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

7 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *