از طریق گردشگری مجازی در تور مجازی قلعه سلاسل و مشاهده تصاویر 360 درجه این جاذبه گردشگری، بازدید مجازی از استان خوزستان را در محیط واقعیت مجازی تجربه نمایید.

این قلعه به علت قرار گیری در منطقه ای استراتژیک ،مرتفع ترین بخش شهر، همواره از لحاظ نظامی و محافظتی نقش مهمی ایفا میکرده و تا ابتدای قرن حاضر محل استقرار والی خوزستان بوده است. گفته میشود قلعه سلاسل در دوره هخامنشیان بناگذاری شده و در طی تاریخ بارها و بارها به دستور پادشاهان مختلف مورد مرمت قرار گرفته اما متاسفانه در دوره 40 شمسی تخریب شده و از مصالح آن در احداث ساختمانهای گوناگونی استفاده شده است. همین موضوع سبب شده امروزه تنها شودانها (محل هایی که در گرمای غیر قابل تحمل خوزستان، خنکای 15 درجه را برای استراحت سربازان فراهم میکرده) و کانال نهرداریون از کل بنا سالم باقی مانده باشند. این محوطه بسیار بزرگ با توجه به ارتفاعش از شهر و قرارگیری در کنار رود شطیط محل مناسبی برای نظارت بر تقسیم آب بوده و روزگاری به عنوان مرکز مدیریت بهره برداری از شبکه های آبیاری میانآب شناخته میشده است.

از طریق صفحه اختصاصی قلعه سلاسل در پرتال ایران در واقعیت مجازی، می توانید بدون حضور فیزیکی و صرفا با مشاهده تور مجازی 360 درجه بصورت آنلاین، بازدید از یکی از جذابترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری خوزستان شوشتر را تجربه نمایید.

نام جاذبهقلعه سلاسل
نوعتاریخی، عمارت
دورههخامنشیان
استانخوزستان
شهرشوشتر
محلساحل رودخانه کارون

کارفرما

و صاحب امتیاز

وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری

مالک مادی

تورهای واقعیت مجازی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

میزبان

تورهای واقعیت مجازی

پرتال جامع گردشگری ایران

مالک معنوی

تورهای واقعیت مجازی

شرکت بینش بعد سوم

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *